Plavání kojenců a batolat : Pro děti od 1-3 let

Vždy v pátek od 10:00-11:00, 11:00-12:00

V našich kurzech plavání kojenců a batolat v Lázních Teplice nad Bečvou se snažíme vytvořit příjemné chvíle strávené hraním a učením ve vodním prostředí spolu s rodiči.

V každé lekci plavání si hravou formou děti zacvičí, zadovádí a naučí se novým věcem a plaveckým dovednostem.

Hlavním cílem je vybudovat u batolat, kojenců kladný vztah k vodě, naučit se potápět, skákat do vody, základům plavání a záchranným polohám vždy formou her.

Plavání dětí předškolního a školního věku

Pondělí 17:00 – 18:00 (plavání předškolních dětí) bazén v sanatoriu Moravan – Lázně Teplice nad Bečvou

Čtvrtek 17:00-18:00 (plavání rodičů z dětmi od 2-4 let) bazén v sanatoriu Moravan – Lázně Teplice nad Bečvou

Vaničkování

Jak plavání ve vaně probíhá :

Plavání doma slouží k tomu, aby dítě, které je ještě příliš malé na to, aby navštěvovalo bazén, mohlo již cvičit doma ve vaně, prohlubovalo kontakt s rodiči a připravovalo se na plavání v bazénku. Pro děťátko je nejlepší začít s plaváním co nejdříve, pokud ještě neztratilo své rané reflexy a nezačalo se bát vody a cizích lidí. Začít může hned, jak se mu zahojí pupík po porodu. 

Plavání výrazně napomáhá psychomotorickému vývoji dítěte, příznivě ovlivňuje trávicí ústrojí, děťátko posiluje svou svalovou soustavu a zároveň dostává spoustu podnětů i po psychické stránce. V případě zájmu Vás může navštívit naše instruktorka, která Vás seznámí se základními pravidly a principy plavání, ukáže vám polohy, které jsou vhodné na plavání podle věku vašeho děťátka.

Po instruktáži si všechny polohy vyzkouší s děťátkem také maminka nebo tatínek. Návštěva trvá většinou hodinu a půl, vše ale záleží na tom, jak je na tom děťátko momentálně s náladou. Ve vodě je dítě asi 30 min. Stává se ale, že to někdy na poprvé ani nevydrží. Součástí návštěvy může být i ukázka masáže děťátka, pokud si budete přát a dítěti to bude vyhovovat. 

NAŠI PARTNEŘI